Parsiyel Taşımacılık

Parsiyel Taşımacılık

 
Parsiyel Taşımacılık Nedir ?
Aynı güzergahta taşınacak olan, birbirinden farklı müşterilere ait yükleri, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma faaliyetine parsiyel taşımacılık adı verilir.
 
Bu sayede, taşıtmak istediğiniz yük, farklı yükler ile bir arada olduğundan ekonomik olarak fayda sağlarsınız.
Parsiyel yük taşımacılığında temel amaç, aynı güzergahta taşınması talep edilen yükleri, yük miktarı komple bir aracı doldurmasa bile, aynı araca yükleyerek taşıma maliyetini ekonomik bir seviyeye getirmektir.
Taşıtmayı düşündüğünüz yüklerle ilgili olarak, iletişimsayfasını kullanarak firmamızla irtibata geçip, bilgi alabilirsiniz.
 
Parsiyel Yük / Parça Yük Taşıma Uygulama Detayları
Parsiyel yük taşıma faaliyetinde, birden fazla müşterinin parça yükü tek araçla taşınmaktadır. Taşınacak yükün, gideceği lokasyona göre araçlara yüklenmesi LIFO (Last In First Out) yöntemiyle gerçekleştirildiğinden, yüklerin karışması ihtimali yok denecek kadar azdır.
LIFO uygulaması kapsamında, araçtan ilk indirilecek parça yük, araca en son yüklenmekte ve bu sayede hem yükleme / indirme işlemlerinde zamandan tasarruf edilmekte, hem de yüklerin karışması ihtimali minimuma indirilmektedir.
Taşınacak yükler, check listler ile takip edilerek numaralandırılmakta ve numaralandırılmış şekilde sevkiyatları gerçekleştirilmektedir.
 

Etiketler:

© Copyright 2012 - 2020 Aksan Anadolu Nakliyat LTD.ŞTİ. tüm hakları saklıdır.